– En dag for minneboken
For en fantastisk avslutning på vårsesongen!
Med rekordstor oppslutning fra både små og store ble årets sommerfest akkurat slik vi håpet den skulle bli – fylt med glede, fellesskap, latter og gode opplevelser.
Værgudene viste seg fra sin aller beste side, og mens grillene gikk varme og duften av nygrillede hamburgere og pølser spredte seg over området, strømmet medlemmene og familiene til. FanaKK-teamet stod klare ved ankomst, og det tok ikke lang tid før praten gikk livlig rundt bordene. Flere lot seg til og med friste til et forfriskende bad i sommervarmen!
Det ble grilling til den store gullmedaljen, og ikke minst et imponerende koldtbord med et vell av lekre retter og smaksopplevelser. Våre medlemmer og familier hadde virkelig lagt sjelen i matbidragene sine.
Som seg hør og bør ble det også delt ut priser:
🏆 Den Gyldne Mawashi – Beste underholdning
gikk til Jonas – vår egen buekorpsgutt på 10 år – som imponerte stort med trommespill på et nivå som kunne fått mange profesjonelle til å nikke anerkjennende. En strålende opptreden!
🍰 Shihans Smakspris – Beste matbidrag
ble tildelt Kaia. Samtidig må det understrekes at dette var en nærmest umulig oppgave for juryen. Det bugnet av fantastiske delikatesser, og nivået var så høyt at vi egentlig gjerne skulle premiert alle sammen.
👔 Sommer-Samurai-prisen – Beste antrekk
gikk til Axel, som med stor stolthet stilte opp i banandrakt og sørget for både latter og god stemning.
🤝 Karateånd-prisen – Årets lagspiller
ble tildelt vår alles kjære Tora – en svært populær og velfortjent mottaker som gjennom året har vist hva ekte karateånd, omsorg og lagspill handler om.
🌏 Fana Karateklubbs Internasjonale Vennskapspris (Norge–Japan)
ble tildelt Kota Yamawaki.
Gjennom sitt år som utvekslingsstudent ved Universitetet i Bergen har Kota vært en fantastisk ambassadør for vennskap, respekt og fellesskap. Med sitt smil, sin lune humor, sin ydmykhet og sitt positive vesen har han satt dype spor etter seg i klubben vår.
Han kom til oss som gjest.
Han reiser hjem som venn.
Og i Fana Karateklubb vil han alltid være en del av familien.
❤️
Sommerfesten markerte avslutningen på en flott vårsesong, men det betyr ikke at aktiviteten stopper opp.
Allerede kommende helg setter rundt 20 medlemmer fra Fana Karateklubb kursen mot Kristiansand for å delta på NKO Sommerleir sammen med karatevenner inn- og utland med gjesteinstruktører fra hhv Japan og Sverige.
Leiren byr på trening, læring, inspirasjon, nye bekjentskaper og ikke minst gode opplevelser i et fellesskap som strekker seg langt utover egen klubb.
Vi gleder oss til en helg fylt med karate, vennskap og nye minner.
God sommer – og på gjensyn i dojoen!
Osu! 🥋☀️
#FanaKarateklubb #Sommerfest #Karateånd #Fellesskap #Mestring #Inkludering #OneFamilyOneSpirit #NOJP #Osu

